Úvod > Aktuálně

Aktuální informace a tiskové zprávy

Nenechte si ujít žádnou důležitou informaci, tiskovou zprávu nebo upozornění z muzea. Určitě se podívejte také na kalendář událostí - jaké akce u nás právě probíhají.

Otakar Štáfl - článek

OTAKAR ŠTÁFL- malíř, grafik, milovník Vysokých Tater, brodský patriot a Čechoslovák.

OTAKAR ŠTÁFL- malíř, grafik, milovník Vysokých Tater, brodský patriot a Čechoslovák. V letošním roce oslavíme 100. výročí založení Československé republiky a při této příležitosti jsme se rozhodli připomenout a vzdát hold jednomu z nejvýznamnějších a také nejzasloužilejších rodáků a velkému patriotovi našeho města akademickému malíři Otakaru Štáflovi, který byl a je, spolu s manželkou Vlastou, nevšedním příkladem dobré spolupráce mezi Čechy a Slováky.

Rozhovor - Ohlédnutí za rokem 2017

Rozhovor - ohlédnutí za rokem 2017

Rozhovor s ředitelem Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod MgA. Jiřím Jedličkou o tom Jaký byl rok 2017 z pohledu muzea.

Přednáška - Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku

Přednáška Konec valky

9. 2. od 17.00 zveme všechny zájemce do Ždírce nad Doubravou, kde se uskuteční přednáška historika muzea Michala Kampa.

Sborník Havlíčkobrodsko 31

SbornikVychází 31. číslo Havlíčkobrodska, sborníku o regionální historii.

PF 2018

Konec_valkyMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Vám děkuje za spolupráci v letošním roce a přeje příjemné svátky a vše dobré v roce 2018.

Procházka - Od sv. Vojtěcha na Letnou

pozvánka

Zveme všechny zájemce na procházku po Svatovojtěšském hřbitově a nedaleké čtvrti Letná, která bude doplněna historickým výkladem Michala Kampa o dějinách této oblasti. Procházka proběhne 26.11. v 10.00 hodin.

Přednáška - Zrod textilních továren v Havlíčkově Brodě

Konec_valky

Zveme všechny zájemce na přednášku Michala Kampa "Zrod textilních továren v Havlíčkově Brodě", která se uskuteční 2. 11. od 17.00 v Havlíčkově domě.

Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku

Konec_valkyMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vydalo publikaci "Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku". Tato kniha se setkala s velmi kladnou odezvou u čtenářů vyhrála dvě ceny v rámci 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě - Cenu Kraje Vysočina a Cenu posluchačů Českého rozhlasu Vysočina.

Dny otevřených ateliérů 2017

Doa-foto_2

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ se na Vysočině konají v roce 2017 již po sedmé. Součástí akce ve dnech 7. a 8. října jsou opět i nejrůznější doprovodné akce, které tvůrci a vystavovatelé pro svoje návštěvníky připravili.

Nabídka edukačního balíčku

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod připravilo nabídku programů a přednášek na rok 2017.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Partnerské weby