Úvod > Aktuálně

Aktuální informace a tiskové zprávy

Nenechte si ujít žádnou důležitou informaci, tiskovou zprávu nebo upozornění z muzea. Určitě se podívejte také na kalendář událostí - jaké akce u nás právě probíhají.

Upoutávka na výstavu Baroko

Podívejte se na malou upoutávku od pana Libora Blažka na výstavu Baroko na Havlíčkobrodsku.

Sborník Havlíčkobrodsko 27

Havlíčkobrodsko 27Jako každý rok v prosinci, i letos vydávají Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Havlíčkův Brod rukou společnou sborník příspěvků o historii regionu Havlíčkobrodsko. Nad stránkami jeho již 27. čísla si na své přijdou všichni milovníci dějin Havlíčkova Brodu i širšího okolí našeho města na Českomoravské vrchovině.

Příběh kříže z Havlíčkova Brodu

historik-ales-knapek-u-kamenneho-krize-v-havlickove-brode--1-640x480p0Nejen do polí, na kopce nebo na lesní stezky se můžete vydat za pamětními kříži. O některé z nich doslova zakopnete přímo v centru města, jako například v Havlíčkově Brodě. V tomto městě jich je tradičně hodně, protože Brod ležel na důležité obchodní stezce, kolem které se potulovali lupiči a mnohdy také vrazi. Ti pak po usvědčení viny nechávali v krajině postavit smírčí kříže, aby byla jejich hříšná duše vykoupena.

Poslechnětě si celou nahrávku na  http://media.rozhlas.cz/_audio/02970511.mp3

Hrad Ronovec a Dolní Krupá

ronovec_reko_barMuzeum Vysočiny Havlíčků Brod ve spolupráci s obcí Dolní Krupá vydalo svou první e-knihu Hrad Ronovec a Dolní Krupá. Tento sborník je věnovaný památce nadšeného vlastivědce Josefa Čapka, který velkou část svého života zasvětil poznání hradu Ronovce a Dolnokrupska.

 

Mezinárodní konference Češi a Němci na Vysočině

Cesi_a_Nemci_cz Ve dnech 24. – 26.4. 2013 se bude v Havlíčkově Brodě konat mezinárodní historická konference Češi a Němci na Vysočině, kterou připravilo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod ve spolupráci s Moravským zemským archivem – Státním okresním archivem v Havlíčkově Brodě a Státním okresním archivem v Jihlavě.

 

Vojtěch Weidenhoffer

Vojtěch WeidenhhofferMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vydalo publikaci, která je redakčně upravenou podobou deníku Vojtěcha Weidenhoffera.

Sborník Havlíčkobrodsko 26

Havlíčkobrodsko 26Jako každý rok v prosinci, i letos vydávají Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Havlíčkův Brod rukou společnou sborník příspěvků o historii regionu Havlíčkobrodsko. Nad stránkami jeho již 26. čísla si na své přijdou všichni milovníci dějin Havlíčkova Brodu i širšího okolí našeho města na Českomoravské vrchovině.

Dny otevřených ateliérů 2012

atelieryDny otevřených ateliérů jsou svátkem výtvarného umění, na kterém výtvarníci a umělečtí řemeslníci zpřístupní svá tvůrčí zázemí.

Události v regionech

Kin.fontánaVýstava kinetických fontán, která je v současné době v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod, byla v reportáži pořadu Události v regionech. Více na:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/192095-hydrokineticka-fontana-mozna-brzy-ozdobi-havlickuv-brod/

Muzeum Vysočiny připravuje výstavu o Josefu Toufarovi

Josef ToufarMuzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě shromažďuje fotografie, informace i pozůstalosti po faráři Josefu Toufarovi.

Letní seriál ČT - Události v regionech: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech/212411000140718/video/

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<<
Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Partnerské weby