Úvod > Aktuálně

Aktuální informace a tiskové zprávy

Nenechte si ujít žádnou důležitou informaci, tiskovou zprávu nebo upozornění z muzea. Určitě se podívejte také na kalendář událostí - jaké akce u nás právě probíhají.

Spolupráce s United States Holocaust Memorial Museum


Muzeum holocaustuMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod spolupracuje již druhým rokem s United States Holocaust Memorial Museum.

Historie.cs

1-uniNaše expozice o Karlu Havlíčkovi byla v úterý 28. 2. v pořadu v Historie.cs na České televizi.

Ohlédnutí za rokem 2011

Havlíčkův důmJaký byl rok 2011 z pohledu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod? Na otázky odpovídal: MgA. Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace

Sborník Havlíčkobrodsko č. 25

Havlíčkobrodsko 25Jako každý rok v prosinci, i letos vydávají Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Havlíčkův Brod rukou společnou sborník příspěvků o historii regionu Havlíčkobrodsko. Nad stránkami jeho již jubilejního 25. čísla si na své přijdou všichni milovníci dějin Havlíčkova Brodu i širšího okolí našeho města na Českomoravské vrchovině.

Vyhnanství nebo ráj

CCC_5V rámci výročí narození Karla Havlíčka proběhla v Havlíčkově Brodě dne 22. 10. 2011 série přednášek na společné téma pod názvem "Vyhnanství nebo ráj" organizovaná PEN klubem.

Jazzový most

Jazzový most Pod názvem Jazzový most se ukrývají jazzové koncerty, které se během 3 let uskuteční na různých místech téměř v celém Kraji Vysočina. V letošním roce se můžeme těšit na koncerty 2. září v Chotěboři a 3. září v Jemnici.

 

 

 

Dny otevřených ateliérů

Dny otevřených ateliérůV kraji Vysočina se letos poprvé uskuteční slavnost výtvarného umění nazvaná Dny otevřených ateliérů, která má již dlouholetou tradici v Rakousku, ale i v některých krajích ČR. Co to ale vůbec znamená a jak taková událost vzniká?

Svědectví o násilí za druhé světové války

Hledáme svědkyMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod ve spolupráci s United States Holocaust Memorial Museum hledá svědky událostí holocaustu v našem regionu.

Poklady Moravy v Národním muzeu v Praze

Zahájení prezentace kraje VysočinaV rámci výstavy Poklady Moravy v Národním muzeu v Praze byla zahájena prezentace kraje Vysočina prostřednictvím vybraných sbírkových artefaktů.

Projekt Porta culturae

Porta CulturaeMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod je od února 2011 spolupartnerem tříletého evropského projektu PORTA CULTURAE za kraj Vysočina. Projekt má za cíl prostřednictvím pilotních projektů zahájit a rozšířit kulturní spolupráci čtyř regionů - Dolního Rakouska, Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Partnerské weby