Startseite > Aktuell > Kniha Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku je opět v prodeji

Kniha Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku je opět v prodeji

KOnec 2. světové války na Havlíčkobrodsku 2. vydání

Publikace s názvem "Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku", kterou vydalo naše muzeum je právě k prodeji. Po velkém úspěchu, kdy se kniha v počtu 1200 kusů rozprodala za několik měsíců, přicházíme s dotiskem dalších 1000 kusů.

Kniha obsahuje krátké shrnutí vývoje květnových dní roku 1945 v okrese Havlíčkův Brod a celkem 627 dobových fotografií. Obsah každé z nich autor podrobil pečlivé analýze adoplnil snímky odborným komentářem o zobrazených událostech, dobové technice či osobnostech.

Vzhledem ke svému množství a různorodosti jsou fotografie rozdělené do několika kapitol: Německý Brod a okolí, Kolem Golčova Jeníkova, Ždírecko a Chotěbořsko, Přibyslav a Ledečsko. Nejde o členění primárně zeměpisné, protože v různých částech okresu se vývoj povstání lišil a centry nejčastěji bývala nejbližší města. Snímky jsou zároveň řazeny chronologicky, aby dokázaly skrze své popisy vyprávět příběh povstání v dané oblasti. Čtenář se tak stane pomyslným svědkem osvobození Německého Brodu, snah pohledských obyvatel bránit svou ves před prchajícími Němci, přestřelky mezi Sověty a Němci u Golčova Jeníkova, následků sovětského bombardování Ždírce a Krucemburku, masového projíždění Němců Ledčí nad Sázavou a Přibyslaví a mnohých dalších událostí.

Za specifickou kapitolou knihy pak označujeme podrobně zdokumentovaný nález zubožených těl českých povstalců v Hurtově háji u Věže a v Lázničkově stráni mezi Havlíčkovým Brodem a Perknovem. Tato událost neodmyslitelně patří k lokální paměti na konec války na Havlíčkobrodsku a autor je přesvědčen, že její hrůzy se stále musí v ryzí podobě připomínat.

Publikace zároveň skládá poctu všem odvážlivcům, kteří se rozhodli i přes ohrožení vlastního života konec války v okrese fotograficky dokumentovat.

V dotisku byly opraveny drobné překlepy a především doplněny údaje k více než čtyřiceti některým fotografiím na základě nově nabytých faktů. Kniha vyšla s podporou Kraje Vysočina (v rámci Edice Vysočiny) a má 300 stran na křídovém papíře. Lze ji zakoupit v budově muzea, skrze e-shop muzea či objednat e-mailem. Cena knihy je 400 Kč.

Informace k objednávkám:

Objednávat můžete přes náš eshop, nebo své objednávky posílejte přímo na email Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt, Du musst JavaScript aktivieren, damit Du sie sehen kannst.
cena poštovného za 1ks je 65,- v případě platby na dobírku plus 43,- pokud zaplatíte bankovním převodem ušetříte za dobírku a platíte pouze poštovné. Platbu na účet je potřeba potvrdit s naší kolegyní, která Vám sdělí jaký údaj napsat do poznámky internetové platby.

Při objednávce 2-4 ks je cena poštovného 130,- (Cenný balík)
Dobírka: 43,-
Bankovní převod: 0,-
Využít můžete rovněž služby Zásilkovna, která vyjde nejlevněji.

Kontaktní osoba
Vendula Marková, Dis.