Úvod > Havlíčkobrodsko

Havlíčkobrodsko

Chtěli byste se dozvědět zajímavé informace o Havlíčkobrodsku? Pak si nenechte ujít celou tuto sekci našeho webu. V následujícím textu se věnujeme celému regionu Havlíčkobrodsko z různých pohledů. Doufáme, že zde každý zájemce nalezne zajímavá místa, která jej zaujmou. Pokud byste měli nějaké nápady, návrhy či připomínky, neváhejte a kontaktujte nás.

Pokud hledáte vlastivědný sborník Havlíčkobrodsko, nahlédněte do našeho internetového obchodu. Máte zde k dispozici všechna vydaná čísla tohoto sborníku buď ke stažení zdarma, nebo s možností online objednávky.

Regionální bibliografie Havlíčkobrodska a soupisy starých knih

 

Historie hornictví na Havlíčkobrodsku

Zajímá Vás hornická tradice Havlíčkobrodska? Pokud ano, přečtěte si tento přehled historických událostí. Určitě se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Historie železářství na Havlíčkobrodsku

Pokud se zajímáte o historii výroby železa v našem regionu, určitě čtěte dále. Přinášíme Vám přehled událostí, které se týkají železářství na Havlíčkobrodsku z pohledu historie.

Historie sklářství na Havlíčkobrodsku

Havlíčkobrodsko má slavnou tradici ve sklářství. Přečtěte si krátký přehled historie sklářství v našem regionu.

Poslechněte si zajímavé rozhovory s pamětníky

Pokud Vás zajímá historie našeho regionu, určitě byste si neměli nechat ujít rozhovory s místními pamětníky. Poslechněte si natočené rozhovory ve formátu MP3.

Významná architektura na Havlíčkobrodsku

V této části bychom Vám rádi přiblížili některé významné domy, kostely či další kulturní památky v Havlíčkově Brodě a jeho okolí.

Turistické zajímavosti na Havlíčkobrodsku

Havlíčkobrodsko má své nezaměnitelné turistické zajímavosti, které by neměly uniknout žádnému milovníkovi turistiky či cykloturistiky. Ujistěte se, jestli jste nezapomněli navštívit některé z krásných koutů tohoto regionu.

Významné osobnosti Havlíčkobrodska

Dovolte nám, abychom Vám představili některé významné osobnosti Havlíčkova Brodu a okolí. Náš region se může pyšnit hned několika velmi známými jmény zdejších rodáků a obyvatel.

Město Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod je největším městem v české části kraje Vysočina. Rozhodujícím momentem, který z venkovského městečka udělal důležité průmyslové centrum Vysočiny, byla výstavba železnice rakouské severozápadní dráhy a brodského nádraží. Tehdejší Německý, dnešní Havlíčkův Brod, se tak stal dopravním centrem Vysočiny.

Partnerské weby