Úvod > Výstavy > Někomu život, někomu smrt - operace Anthropoid

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
Někomu život, někomu smrt - operace Anthropoid
Kdy::
24.02.2017 - 30.03.2017
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Výstavy

Popis

 

Operace_AnthropoidMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v Havlíčkově Brodě Vás zve na výstavu "Někomu život, někomu smrt – operace Anthropoid", která se uskuteční od 24. února 2017 do 30. března 2017 v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka).


Putovní výstava připomene československé výsadkáře vyslané z Velké Británie a statečné domácí odbojáře, kteří před 75 lety zorganizovali a provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tento čin vedl k represivním opatřením Němců na českém obyvatelstvu, ale také k odvolání podpisů Mnichovské dohody ze strany Spojenců. Výstavu připravila Asociace nositelů legionářských tradic, autorka Jindra Svitáková ve spolupráci s historikem Jaroslavem Čvančarou na motivy jeho rozsáhlé knižní trilogie "Někomu život, někomu smrt", věnované domácímu i zahraničnímu odboji v období 2. světové války.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 24. února 2017 od 17 hodin. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka). Těšíme se na Vaši návštěvu.

K tématu výstavy je připravena možnost přednášek pro školy. Zájemci se mohou hlásit e-mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo telefonicky na čísle 569 429 151 (Mgr. Alena Jindrová, Mgr. Michal Kamp).

Pro veřejnost se v rámci výstavy uskuteční v úterý 28. března od 16 hodin se ve Skaut klubu v Horní ulici přednáška spisovatele Jiřího Padevěta s názvem Operace Anthropoid.

V sobotu 27. května, v den výročí atentátu, uspořádá Muzeum zájezd autobusem do rodiště Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích u Třebíče, kde byla v rodném domě otevřena expozice zpracovaná Vojenským historickým ústavem v Praze. Zájemci o účast se mohou přihlásit do 5. května, bližší informace obdržíte na webu muzea nebo telefonicky během dubna.

 

Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby