Úvod > Přednášky a besedy > Anglie - jednou nohou

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
Anglie - jednou nohou
Kdy::
16.03.2017
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Přednášky a besedy

Popis

Anglie - jednou nohouMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Vás srdečně zve na přednášku Ing. Milana Kašpara, CSc. o Velké Británii "Aglie - jednou nohou", která se uskuteční ve čtvrtek 16. března od 17. hodin v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod. Přednáška je zaměřena na povídání o Eden Project - Projekt Ráje.


Tento skleníkový komplex byl v nejjižnějším cípu Cornwallu v Anglii otevřen v r. 2000. Jedná se o velkolepé botanické dílo přenesené do 3 skleníkových kopulí. V každé z nich se návštěvník ocitne v prostředí subtropických rostlin, deštných pralesů, či divoké džungle. Monumentální projekt, který nemá ve světě obdoby a který je něčím více než jen botanickou zahradou, každoročně navštěvují miliony lidí.

 

Byť i evropská země, tak Anglie byla od nepaměti vždy pouze „jednou nohou“ v Evropě. Je více než patrné, že za 2 – 3 roky Velká Británie již nebude součástí EU, ale doufejme, že naše ekonomické vztahy nebudou nějak zásadně změněny, neboť Británie je naším čtvrtým největším exportním partnerem – vývoz českých aut má dost silné postavení na tamním trhu (i skotská policie jezdí v českých Octaviích).

Ovšem na druhé straně nejenom my, nýbrž i celý svět Anglii za mnohé vděčíme: od fotbalu a golfu počínaje až po swingující 60. léta minulého století, později Fredy Mercury a Queeni aj.

Brexit a jejich hlasování bylo reakcí na EU a na chování těch tzv. bruselských elit.

Prostě Anglie je skutečně jiná, a proto je pro nás Čechy tak trochu lákavá.

Chcete-li se o Anglii dozvědět něco více, pak Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě pro Vás připravilo na čtvrtek 16. března 2017 v 17 hod. v zasedací místnosti besedu Ing. Milana Kašpara, CSc. nazvanou „JEDNOU NOHOU“ doplněnou 50 min. DVD filmem o jeho návštěvě ostrovního království v srpnu loňského roku. Navštívíme tak Bristol s jeho 214 m dlouhým a 75 m vysokým Cliftonským visutým mostem přes řeku Avon, skleníkový komplex v Cornwallu severovýchodně od města St. Austell. Uvidíme, jak se poměrně levně dají řešit cyklostezky, dále zámek Longleat s jeho zoo a safari. Zavítáme též do Londýna do Shakespearova divadla zvaného Globe (mimochodem víte, že William Shakespeare ve svých hrách použil na 30 tisíc slov?), ale také do Československé hospody v Londýně, kde 0,4 litru Plzně vyjde na 2,5 libry. Že vedle čtvrté nejvyšší budovy v Evropě a nejvyšší v Británii přezdívané Střep 310 m (vysoká s 95 podlažími) existují v Londýně i jiné výškové budovy přezdívané Okurka či Vysílačka?

Hlavně však uvidíme, jak se žije obyčejným lidem, jak se stravují a jiné další zajímavé věci.

 

 

Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby