Úvod > Další akce > Křest knihy Marty Morice

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
Křest knihy Marty Morice
Kdy::
13.04.2017
Místo konání:
Kavárna U Notáře -
Kategorie:
Další akce

Popis

RozvědčíkMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem Budoucnost a nakladatelstvím ARGO, připravili křest knihy Rozvědčík autorky Marty Morice, který se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna 2017 od 19 hodin, v poetickém podkroví kavárny U Notáře v Havlíčkově Brodě.


 

Rozvědčík, autorský komiks Marty Morice, odhaluje zákulisí velkých historických událostí. Hlavní hrdina, Mirek Polreich, rezident zpravodajské služby Československé mise při OSN v letech 1965 – 1969 se podílel jako mediátor na procesu zakončení bojů ve Vietnamu a na přípravě schůzky prezidenta Johnsona a premiéra Kosygina v Glassboro v roce 1967. Toto setkání znamenalo obrat v mezinárodní politice bipolárního světa. Komiks tak poukazuje na výsadní postavení Československé zpravodajské služby a na výjimečnou pozici Československého státu ve světové politice v době Pražského jara. Zároveň jde o dokument z šedé zóny československých dějin, o které se příliš nemluví.

Marta Morice rozená Hanoldová je rodačka z Pohledu u Havlíčkova Brodu a je praneteří Miroslava Polreicha. Profesí je malířka, vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně a nyní žije v Bretani, ve Francii. Knihu pojala jako grafickou novelu podle skutečné události. Kniha vychází v Nakladatelství ARGO.

 

Místo konání

Místo konání:
Kavárna U Notáře

Partnerské weby