Úvod > Další akce > Vzpomínka na Jana Kubiše a Adolfa Opálku – zájezd do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
Vzpomínka na Jana Kubiše a Adolfa Opálku – zájezd do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku
Kdy::
27.05.2017
Místo konání:
Třebíčsko -
Kategorie:
Další akce

Popis

ZájezdVzpomínka na Jana Kubiše a Adolfa Opálku – zájezd do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku


Parašutisté Jan Kubiš a Adolf Opálka se narodili na Třebíčsku a sehráli důležitou roli v operaci Anthropoid, jejímž cílem byl útok na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Přesně v den 75. výročí události 27. 5. 2017 se rozhodli pracovníci Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod uskutečnit zájezd autobusem do jejich rodišť, do Dolních Vilémovic a Rešic na Třebíčsku. V Dolních Vilémovicích vybudovala před nedávnem obec v rodném domku Jana Kubiše expozici, která bude cílem naší návštěvy. V Rešicích bude tento den probíhat vzpomínková akce za účasti Armády České republiky, Československé obce legionářské a široké veřejnosti. Ve společné diskuzi s historiky muzea si připomeneme hrdinství těchto vojáků a vzpomeneme i statečné domácí odbojáře a jejich rodiny, kteří našim vojákům pomohly jejich úkol splnit a za svoji službu vlasti zaplatily životem.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Odjezd autobusem z náměstí v Havlíčkově Brodě v 7.30 (sraz u budovy muzea). Předpokládaný návrat v 17 hodin.

Cena zájezdu – účastníci si uhradí dopravu, stravu a cenu vstupenky do expozice. V Rešicích bude možné zajistit oběd (guláš).

Přihlášky zasílejte mailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , telefonicky 569 429 151, 605 806 185.

Místo konání

Místo konání:
Třebíčsko

Partnerské weby