Úvod > Výstavy > KERAMIKA Václav Černoch – OBRAZY Martina Culková

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
KERAMIKA Václav Černoch – OBRAZY Martina Culková
Kdy::
01.12.2017 - 03.01.2018
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Výstavy

Popis

>KERAMIKA Václav Černoch – OBRAZY Martina CulkováMuzeum Vysočiny Vás srdečně zve na výstavu s názvem KERAMIKA Václav Černoch – OBRAZY Martina Culková. Výstava probíhá od 1. 12. 2017 do 3. 1. 2018. Jedná se o zajímavý průřez a ukázku tvorby zkušeného výtvarníka a pedagoga Václava Černocha a jeho žákyně Martiny Culkové. Vernisáž proběhne 1. 12. 2017 od 17 hodin.

Václav Černoch je keramik a pedagog, kterého nenítřeba havlíčkobrodskému publiku mnoho představovat. Výtvarník s výraznýmrukopisem, dlouholetý pedagog, který vychoval řadu výtvarníků a stále působí naZákladní umělecké škola Jana Václava Stamice. Václav Černoch řadu let vyučovalvýtvarnou výchovu také na Gymnáziu v Havlíčkově Brodě a na Středníuměleckoprůmyslové škole ve Světlé nad Sázavou.

Keramika Václava Černocha vychází z jednoduchých elegantníchtvarů, které vytváří z hliněných plátů a doplňuje točenými prvky. Velkoupozornost věnuje povrchové úpravě, struktuře, netradičním glazurám a patinám.Ke zvýraznění zajímavých struktur používá kysličníky kovů, které přecházejí dopřírodní zemité glazury. Václav Černoch již několikrát úspěšně prezentoval svépráce v zahraničí, například v holandském Brielle, v Mnichově, v Kolíně nadRýnem, na Českém velvyslanectví ve Vídni a na celosvětové výstavě keramiky vCalgary v Kanadě. Mnohokrát vystavoval i v Čechách, převážně na Vysočině. Jehokeramická díla jsou v mnoha případech součástí interiérů i exteriérů budov. VHavlíčkově Brodě je to například výzdoba nemocnice, České spořitelny, Všeobecnézdravotní pojišťovny, lékárny U Karla, hotelu Zlatý lev a jiných objektů.

 

Martina Culková je žákyní Václava Černocha a naveřejnosti vystavuje poprvé. Výtvarné umění studovala na Základní uměleckéškole v Havlíčkově Brodě pod vedením Václava Černocha. Další cenné znalostizískala na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Následně studovala v OlomouciDějiny výtvarných umění a rok strávila v severní Itálii na studijnímpobytu. Ve svých dílech vytváří většinou abstraktní obrazce,které zobrazují životní energii či odrazy duše. Podstata obrazu jsou barvy ajejich různé kombinace. Tyto abstraktních linie a plochy v některýchobrazech propojuje se zvířaty. Na výstavě záměrně představí několikbarevných variant stejné grafiky, aby poukázala, jak dokáže ovlivnit barvadílo, i když tvar je stále stejný.

 

Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby