Úvod > Výstavy a akce > Kalendář všech akcí > Další akce > Komentované prohlídky výstavy OTAKAR ŠTÁFL- Čechoslovák a brodský patriot

Email Tisk

Akce 

Název akce:
Komentované prohlídky výstavy OTAKAR ŠTÁFL- Čechoslovák a brodský patriot
Kdy::
20.04.2018 - 24.05.2018
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Další akce

Popis

Otakar Štáfl - Čechoslovák a brodský patriotMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Štáflova Chalupa 20. 4. – 1. 7.2018 t
Komentované prohlídky výstavy za účasti tvůrců se uskuteční vždy ve čtvrtek 3., 10. a 24. května od 17 hodin.

V rámci oslav 100. výročí založení Československé republiky připravilo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, ve spolupráci s Dr. Václavem Šplíchalem a Ing. Pavlem Peškem výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších rodáků a velkému patriotovi Brodu malíři, grafikovi a znalci Vysokých Tater Otakaru Štáflovi, který je spolu s manželkou Vlastou, nevšedním příkladem dobré spolupráce mezi Čechy a Slováky. Komentované prohlídky výstavy za účasti tvůrců se uskuteční vždy ve čtvrtek 3., 10. a 24. května od 17 hodin. Část výstavy je také umístěna ve Štáflově chalupě, kde jsou vystaveny zejména pohlednice vytvořené Otakarem Štáflem, olejové a akvarelové obrazy a osobní fotografie.

V rámci Brodské muzejní noci se v pátek 1. 6. 2018 na náměstí v Havlíčkově Brodě uskuteční také doprovodný program k výstavě, prezentace filmů natočených či iniciovaných Otakarem Štáflem, spolu s koncertem Polenského Big-bandu a historickou módní přehlídkou.

Na konci května bude otevřena takéinovovaná expozice Otakara Štáfla ve Štáflově baště. Výstava potrvá do 1.července 2018.

Na výstavu poskytli materiály Moravskýzemský archiv-Státní okresní archiv v Havlíčkově Brodě, Národní filmový archiv v Praze, Regionální muzeum v Chrudimi, Město Humpolec, Múzeumv Popradě, Podtatranská galéria v Popradě, Štátny archí v v Prešove - pracovisko Archív Poprad a soukromí sběratelé.


Těšíme se na Vaši účast!

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
příspěvková organizace Kraje Vysočina
Havlíčkovo nám. 19
580 01 Havlíčkův Brod
www.muzeumhb.cz
tel.:569 429 151


Kontaktní osoba:
MgA. Jiří Jedlička
Kurátor, ředitel
tel. +420 731 489 022, 569 429 151
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby