Úvod > Další akce > Karel Havlíček Borovský - život a odkaz

Email Tisk

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Akce 

Název akce:
Karel Havlíček Borovský - život a odkaz
Kdy::
12.05.2015 - 19.12.2017
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Další akce

Popis

Karel Havlíček BorovskýMuzeum Vysočiny Vás zve na prohlídku stálé expozice " Karel Havlíček Borovský - život a odkaz" , která byla slavnostně otevřena v pátek 21. října. Expozice je otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka).


Od října roku 2011 je v našem muzeu otevřena rekonstruovaná expozice o Karlu Havlíčkovi. Návštěvník má nyní šanci poznat Havlíčkův život, dobu, ve které působil, a nově také kult jeho osoby vzniklý po roce 1856. Moderní výstavní prvky jako dotyková obrazovka s časovou osou Havlíčkova života a audioprůvodci v podobě telefonu komentující podobu Havlíčkových novin, osud jeho dcery Zdenky či vývoj výstavnictví s havlíčkovskou tématikou, nabízejí návštěvníkovi možnost se o havlíčkovské tématice dozvědět téměř vše.
Muzeum Vysočiny zároveň pracuje na webu www.karelhavlicek.cz, kde návštěvník nalezne vše o životě, díle a odkazu Karla Havlíčka. Tento web slouží i pro badatele, kteří zde naleznou kompletní havlíčkovskou bibliografii a seznam dostupných pramenů. Důraz klade na možnost prohlédnout si publikace a dobové dokumenty on-line, tj. z pohodlí svého domova.
Web byl spuštěn 21. října 2011 a práce na něm budou pokračovat příští tři roky.
Zároveň na našich stránkách zpřístupňujeme dotykovou obrazovku, která se nachází v expozici o Karlu Havlíčkovi, popisující období 35 let novinářova života.
První únorovou neděli uvedla Česká televize pořad Toulavá kamera, kde byla zmínka o nové expozici Karla Havlíčka Borovského.


Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby