Úvod > Výstavy a akce > Kalendář všech akcí > Výstavy > Letci a letectví na Havlíčkobrodsku

Email Tisk

Akce 

Název akce:
Letci a letectví na Havlíčkobrodsku
Kdy::
27.09.2012 - 03.12.2012
Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Kategorie:
Výstavy

Popis

Letci a letectví na HBMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Vás zve na výstavu "Letci a letectví na Havlíčkovbrodsku", která se uskuteční od 27. září do 2. prosince 2012 v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka). Vernisáž výstavy ve čtvrtek 27. září 2012 od 16. hodin
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod se letošní podzim rozhodlo nezůstat vůbec při zemi a uspořádat výstavu o letcích a letectví na Havlíčkobrodsku, kterou návštěvníci budou moci spatřit mezi 27. 9. a 2. 12. 2012. Jejím obsahem je připomenutí nejzajímavějších pilotů, kteří odsud vzešli či zde působili, jako Bedřich Starý, Karel Kuttelwascher, Jan Klán, Václav Fuksa nebo Tomáš Holenda. Dále bude možné se dozvědět o prvním letu v kraji vůbec, leteckém dopravním koridoru nad Havlíčkobrodskem, vojenském významu místních letišť jak pro ČSR, tak pro nacisty, leteckých tragédiích, bombardování a nebude chybět minulost a současnost regionálních aeroklubů.
Výstava má tedy za cíl návštěvníkům přiblížit fascinující historii a současnost letectví, které k Havlíčkobrodsku neodmyslitelně posledních sto let patří. Součástí výstavy budou i tématické přednášky, o jejichž termínech a tématech budeme ještě blíže informovat.
Věříme, že se těšíte na návštěvu stejně, jako my se těšíme na Vás.
Vernisáž proběhne v budově Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod (zvané Havlíčkův dům) 27. 9. 2012 od 16 hodin.

Místo konání

Místo konání:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Ulice:
Havlíčkovo náměstí 19
PSČ:
580 01
Město:
Havlíčkův Brod
Stát:
Stát: cz

Partnerské weby