Home > Exhibition and events > Events calendar > Výstavy > Cesta do pravěku Havlíčkobrodska

Email Print

Event 

Title:
Cesta do pravěku Havlíčkobrodska
When::
31.05.2013 - 28.07.2013
Where:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům - Havlíčkův Brod
Category:
Výstavy

Description

pravěkMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod Vás zve na výstavu "Cesta do pravěku Havlíčkobrodska", která se uskuteční od 31. května 2013 do 28. července 2013 v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Výstava bude otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin (od 12:00 do 13:00 hodin polední přestávka). 
Vysočina a Havlíčkobrodsko nepatří díky svému utváření k územím, na kterých by v pravěku bujel čilý ruch. Přesto zde tehdejší lidé zanechali stopy ať už na svých cestách, či při jiných činnostech. Výstava Cesta do pravěku Havlíčkobrodska přináší přehled dějů vzdálených až několik desítek tisíc let. Návštěvníci budou mít možnost poprvé vidět soubory pravěkých artefaktů z celého území Havlíčkobrodska.
Výstavu doplní ukázky replik různých pravěkých nástrojů, ale také třeba oděvů či hrobové výbavy doby kamenné. V jeskyni šamana si budou děti moct vyzkoušet formou hry některé pravěké výzdobné techniky a seznámit se s dnešními ozvuky šamanismu v Africe v podání žáků ZUŠ Havlíčkův Brod.
Pro zájemce o archeologii bude připraven přehled současných metod výzkumu a analýz nálezů. Celou výstavu zahájí muzejní noc věnovaná tématu výstavy a experimentální archeologii. Návštěvník si zde bude moci prohlédnout nadšence oživující techniky výroby kamenných nástrojů, látek, ale třeba také ochutnat pravěkou stravu.

Venue

Venue:
Muzeum Vysočiny - Havlíčkův dům
Street:
Havlíčkovo náměstí 19
ZIP:
580 01
City:
Havlíčkův Brod
Country:
Country: cz

Partnerské weby