Úvod > Výstavy a akce > Kalendář všech akcí > Další akce > DOA Dny otevřených ateliérů 2018

Email Tisk

Akce 

Název akce:
DOA Dny otevřených ateliérů 2018
Kdy::
06.10.2018 - 07.10.2018
Kategorie:
Další akce

Popis

DOA 2018

Osmý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny se tentokrát uskuteční v sobotu 6. a v neděli 7. října.
V ty dny někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci v kraji zpřístupní svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se s nimi mohou osobně seznámit v jejich domácím prostředí. V některých ateliérech si lidé mohou použité výtvarné techniky a postupy sami vyzkoušet. Cílem akce je po celou dobu jejího trvání propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka. Při minulém ročníku navštívilo ateliéry, dílny, galerie a umělecké školy v kraji více než jedenáct tisíc lidí, což potvrzuje stoupající trend zájmu laické veřejnosti o tuto akci. Pro srovnání, do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců.

Akce se i v tomto roce zúčastní na dvě stovky tvůrců na zhruba sto pětačtyřiceti místech v celém regionu. Organizátoři i v tomto roce připravili pro všechny zájemce o návštěvu ateliérů informační materiály, které budou od poloviny září k dispozici v Informačních místech Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina. Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny v Třebíči, Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Městské muzeum v Chotěboři, Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou a galerie 8smička – zóna pro umění v Humpolci. Informační brožurky jsou k dispozici také v Informačních centrech v celém Kraji Vysočina. Stručnější přehled všech zapojených výtvarníků a řemeslníků s kontaktními adresami bude otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina, které budou distribuovány do všech domácností na Vysočině na počátku října. Aktuální informace budou dostupné na adrese ww.vysocina-kultura.cz a na facebookových stránkách akce.

Dny otevřených ateliérů se tradičně konají ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům představí také tvůrci v Jihomoravském kraji, ve druhé polovině října v kraji Jihočeském a v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.

Brožura DOA 2018.pdf

Pořadatelem akce je Kraj Vysočina a organizačně ji zajišťuje Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Záštitu převzala Ing. Jana Fischerová, CSc., náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Zahájení DOA 2018 proběhlo 4.9. 2018 v 17:00 h, v sídle Kraje Vysočina, Jihlava, Žižkova 57, foayer budovy B.

Těšíme se na Vaši účast!

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod,
příspěvková organizace
Havlíčkovo náměstí 19, 580 01 Havlíčkův Brod
(+) 420 730 806 819, (+) 420 725 043 181
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.vysocina-kultura.cz


Partnerské weby