Email Tisk

Akce 

Název akce:
Tavení skla 2018
Kdy::
15.08.2018 - 18.08.2018
Místo konání:
Vlkovsko (za rybníkem Cihlář) -
Kategorie:
Další akce

Popis

Tavení skla18.8. 2018, 10:00 - 16:00, Tavení skla
V srpnu letošního roku jsme pro vás připravili již třetí ročník experimentální tavby skla v rekonstrukci středověké sklářské pece. Tavba se bude odehrávat v Havlíčkově Brodě, poblíž rybníka Cihlář.
Celá akce bude již tradičně volně přístupná jak sklářským nadšencům tak široké veřejnosti. Práce na tavbě zahájíme 15. srpna roztápěním hlavní pece a výrobou „frity“ pro sklářský kmen v pomocné peci. Program tavby vyvrcholí v sobotu 18. Srpna, kdy budou na peci pracovat mistři skláři Novákovi a jejich kolektiv. Návštěvníci tak budou moci shlédnout výrobu skleněných předmětů od začátku až po hotový výrobek a někteří si také postup vyzkoušet. Děti a další zájemci si mohou samy vyrobit památeční skleněný talisman. Pro návštěvníky bude připraven postup přípravy sklářského kmene, výroba dřevěných šindelů a v neposlední řadě si každý může připravit občerstvení v podobě různých druhů historických placek z vlastnoručně mleté mouky.

Na setkání při tavbě se těší kolektiv Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a samozřejmě sklářských dobrovolníků, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit.


Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
příspěvková organizace Kraje Vysočina
Havlíčkovo nám. 19
580 01 Havlíčkův Brod
tel.: 569 429 151
www.muzeumhb.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Aleš Knápek
Tel.: 739 914 722
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo konání:
Vlkovsko (za rybníkem Cihlář)

Partnerské weby