Startseite > Region Havlíčkův Brod

Region Havlíčkův Brod

Chtěli byste se dozvědět zajímavé informace o Havlíčkobrodsku? Pak si nenechte ujít celou tuto sekci našeho webu. V následujícím textu se věnujeme celému regionu Havlíčkobrodsko z různých pohledů. Doufáme, že zde každý zájemce nalezne zajímavá místa, která jej zaujmou. Pokud byste měli nějaké nápady, návrhy či připomínky, neváhteje a kontaktujte nás.

Pokud hledáte vlastivědný Sborník Havlíčkobrodsko, nahlédněte do našeho internetového obchodu. Máte zde k dispozici všechna vydaná čísla tohoto sborníku buď ke stažení zdarma, nebo s možností online objednávky.

Regionale Bibliographie der Region Havlíčkův Brod

 

Berbgaugeschichte in der Region Havlíčkův Brod

Zajímá Vás hornická tradice Havlíčkobrodska? Pokud ano, přečtěte si tento přehled historických událostí. Určitě se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Historie železářství na Havlíčkobrodsku

Pokud se zajímáte o historii výroby železa v našem regionu, určitě čtěte dále. Přinášíme Vám přehled událostí, které se týkají železářství na Havlíčkobrodsku z pohledu historie.

Historie sklářství na Havlíčkobrodsku

Havlíčkobrodsko má slavnou tradici ve sklářství. Přečtěte si krátký přehled historie sklářství v našem regionu.

Hören Sie sich interessante Gespräche mit Zeitzeugen an

Pokud Vás zajímá historie našeho regionu, určitě byste si neměli nechat ujít rozhovory s místními pamětníky. Poslechněte si natočené rozhovory ve formátu MP3.

Bedeutende Architektur in der Region Havlíčkův Brod

V této části bychom Vám rádi přiblížili některé významné domy, kostely či další kulturní památky v Havlíčkově Brodě a jeho okolí.

Touristische Sehenswürdigkeiten der Region Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodsko má své nezaměnitelné turistické zajímavosti, které by neměly uniknout žádnému milovníkovi turistiky či cykloturistiky. Ujistěte se, jestli jste nezapomněli navštívit některé z krásných koutů tohoto regionu.

Bedeutende Persönlichkeiten der Region Havlíčkův Brod

Dovolte nám, abychom Vám představili některé významné osobnosti Havlíčkova Brodu a okolí. Náš region se může pyšnit hned několika velmi známými jmény zdejších rodáků a obyvatel.

Die Stadt Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod je největším městem v české části kraje Vysočina. Rozhodujícím momentem, který z venkovského městečka udělal důležité průmyslové centrum Vysočiny, byla výstavba železnice rakouské severozápadní dráhy a brodského nádraží. Tehdejší Německý, dnešní Havlíčkův Brod, se tak stal dopravním centrem Vysočiny.

Partnerské weby