Úvod > Služby

Služby a činnost muzea

Vzdělávací programy muzea pro školy

Aktuální programy a dílny pro školy

V rámci výstavy „100 let republiky – Osmičková výročí“ připravilo Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě doprovodný program pro mateřské, základní i střední školy.

Mladší děti spolu s Pejskem a Kočičkou oslaví 100. narozeniny naší země a pro starší žáky je připraven stručný průřez historie republiky.

Zároveň se už můžete hlásit na tradiční Vánoční dílny. Více informací naleznete v letáčcích.

100 let republiky 28. října Vánoční dílny


Těšíme se na vaši návštěvu!
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod
příspěvková organizace Kraje Vysočina

Kontaktní osoba:
Mgr. Eva Paulusová
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Mob: 734 542 124

 

Další služby pro školy

Využijte naší nabídky speciálních přednášek a vzdělávacích programů pro školy. Rádi se s Vámi domluvíme na potřebných detailech a přípravíme pro Vás na zvolený termín zajímavou přednášku pro Vaši třídu či školu. Přednášky pro školy jsou zdarma. Připravili jsme pro Vás souhrn témat přednášek a besed pro školy.

Samozřejmě nabízíme i další témata přednášek a besed pro běžnou veřejnost.

Přednášky a besedy

Máte občas chuť obohatit si své znalosti z oblasti historie a kultury? Určitě neváhejte a využijte nabízené přednášky a besedy, které jsou určené pro širokou veřejnost. Budeme rádi, když navštívíte některou z našich připravených přednášek nebo besed. V kalendáři akcí se můžete podívat, kdy se co konkrétního chystá. V případě zájmu pro Vás můžeme připravit přednášku či besedu na dohodnutý termín a upravit téma dle Vašeho přání. Co tedy pro Vás máme připraveno?

Průvodcovské služby

Pokud se chystáte prohlédnout si Havlíčkův Brod či jeho okolí, možná byste uvítali naše průvodcovské služby. Odborný výklad popularizovanou formou, historická fakta, kulturní zajímavosti, to vše jistě zpříjemní Vaše zvídavé toulky za minulostí i současností.

Vědecká a výzkumná činnost muzea

Vědecko - výzkumná a badatelská činnost je logickým základem naší činnosti. Musíme o sbírkové předměty řádně pečovat, ale musíme také řadu věcí a souvislostí znát. Vědecko - výzkumná a badatelská činnost pomáhá ozřejmit dosud neprozkoumané detaily a souvislosti, které se týkají nejrůznějších předmětů a jevů. Díky této činnosti se dozvídáme řadu poznatků, které se mohou publikovat a získáváme také nové sbírkové předměty. V rámci této činnosti také provádíme restaurování a konzervaci sbírkových předmětů.

Sbírky a fondy muzea

Motto: Řadu věcí a jevů, které nás dnes obklopují a jeví se nám jako samozřejmé, budou naši potomci považovat za úsměvné a nepochopitelné. Muzea pomáhají současné společnosti pochopit události dob minulých.

Cílem naší činnosti je péče o sbírky a fondy muzea, jejich doplňování a získávání nových přírůstků. Díky těmto vlastním sbírkám můžeme pro Vás pořádat zajímavé výstavy a podělit se s Vámi o naše objevy. Badatelům samozřejmě umožňujeme práci se sbírkami, takže se mohou plně věnovat své badatelské práci. Pokud máte zájem o zpřístupnění některé sbírky, neváhejte nás kontaktovat. Prohlédněte si přehled našich současných sbírek a fondů, které spravujeme.

Partnerské weby