Úvod > Výstavy a akce

Výstavy a další akce muzea

Pokud máte zájem o historii a kulturu, jste určitě na správném místě. Pořádáme různé výstavy, přednášky, besedy a další kulturní akce. Na této stránce bychom Vám rádi snad dostatečně přehledně představili, co aktuálního pro Vás pořádáme. Pevně doufáme, že Vás některá z akcí zaujme a navštvítíte naše muzeum. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Co právě probíhá?

Určitě Vás bude zajímat, co aktuálního má naše muzeum na programu. Neváhejte tedy a podívejte se do kalendáře akcí na právě probíhající či nejbližší akce a výstavy.

Kalendář všech akcí a výstav

Pokud chcete mít přehled dostatečně dopředu, co všechno připravujeme, určitě Vám přijde vhod celý kalendář akcí a výstav. Pokud Vás zajímá některá z konkrétnějších zaměření akcí, můžete si kalendář nastavit na určitou kategorii.

Stálá expozice věnovaná Karlu Havlíčku Borovskému

Nenechte si ujít návštěvu Havlíčkova bytu. Kdykoliv v běžnou otevírací dobu muzea si v prvním patře muzea můžete prohlédnout tuto stálou výstavu s názvem „Karel Havlíček Borovský - život a odkaz“. Karel Havlíček Borovský, rodák z nedaleké Borové, byl český básník a novinář. Je považován za zakladatele české žurnalistiky, satiry a literární kritiky. Literárně bývá řazen do realismu, politicky pak patří k tzv. 2. generaci národních buditelů. V květnu 1945 byl na jeho počest Německý Brod přejmenován na Havlíčkův Brod. Přečtěte si více informací o expozici a určitě za námi zavítejte do Havlíčkova domu.

Co by Vás ještě mohlo zajímat

Partnerské weby