Dny Otevřených Ateliérů na Vysočině

Tisková zpráva z ročníku 2019

Již devátý ročník Dnů otevřených ateliérů proběhl 5. a 6. října v Kraji Vysočina. Zájemci o umění a řemeslo si mohli zdarma prohlédnout sklárny, řezbářské a  knihařské dílny, kovářství, malířské, fotografické a keramické ateliéry, modistické dílny, vyzkoušet si práci kováře nebo skláře, vytočit si hrnek či vázu, vytvořit vlastní animovaný film, nebo si jen tak zajezdit s modely vláčků.

Program byl opravdu bohatý a každý si podle zájmu a věku přišel na své. Nemálo návštěvníků odcházelo s nějakým suvenýrem, který si buď sami vyrobili, nebo zakoupili přímo v ateliéru od autora. Umělecké a řemeslné ateliéry, které otevřely své dveře veřejnosti, navštívilo i přes ne příliš vydařené počasí opět mnoho návštěvníků. Odhadovaná návštěvnost se pohybuje mezi 10-11 tisíci návštěvníky. Pokud jste letošní Dny otevřených ateliérů propásli, nebo si jen chcete připomenout hezké zážitky, můžete navštívit facebookový profil @doavysocina nebo Instagram @doa_vasocina a podívat se na fotografie z ateliérů.

Pro zájemce z řad řemeslníků, výtvarníků a umělců o účast v příštím ročníku DOA na Vysočině, zase chystáme novinky na stránkách www.vysocina-kultura.cz

Budeme se na vás těšit zase za rok.

Martina Mrázová
Koordinátorka Dnů otevřených ateliérů