100 let Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod

25.1. - 26.3.

25. ledna 2023 ve 14. hodin bude ve sklepních prostorách Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod slavnostní vernisáží otevřena výstava 100 let Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod.

Iniciátorem výstavy je Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě, který si tak připomíná 100 let od svého založení. Jednotlivé expozice přiblíží návštěvníkům historii pěstování brambor v Čechách a v regionu Vysočiny.

Návštěvníci shlédnou řadu zajímavostí, jako jsou historické publikace o pěstování brambor, přístroje, zařízení a další pomůcky používané výzkumníky, seznámí se s tím, jak vzniká nová odrůda. Chybět nebudou ani bramborové kuchařky. V rámci výstavy se uskuteční dvě odborné přednášky pro veřejnost na téma pěstování brambor a nutriční význam brambor.

Nenechte si ujít přednášku O pěstování brambor na poli a na zahrádce, která proběhne ve čtvrtek 9. 3. 2023 od 17:00 v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod. Posluchači se nejprve seznámí s technologiemi pěstování brambor v zemědělských podnicích a také v malopěstitelských podmínkách a na zahrádkách. Druhá půle bude věnována poradně pro zahrádkáře, protože nová bramborářská sezóna je za dveřmi. Na otázky posluchačů z oblasti odrůd brambor, pěstování a ochrany proti škodlivým činitelům budou reagovat odborníci z VÚB. 🍀

Výstava potrvá do 26. března 2023.

← Zpět na přehled