Akce a přednášky

30. výročí sametové revoluce

  16.11.

Na 30. výročí sametové revoluce připravujeme několik připomínek tehdejších událostí. Rádi bychom oživili paměť nedávnou a obeznámili mladou generaci s významem tehdejší překotné doby.

Více informací

DOA – Dny Otevřených Ateliérů 2019

  5.10. - 6.10.

Tradiční víkendová akce, která se koná napříč celým krajem Vysočina. Návštěvníci mají šanci nahlédnou do tvůrčích prostor  kolem 150 umělců a řemeslníků.

Více informací

Tavba skla v replice středověké sklářské pece

  31.8.

Přijďte s námi strávit příjemné chvíle u funkční repliky středověké sklářské pece v Havlíčkově Brodě. Po oba dva dny bude pro Vás připraven bohatý program, v rámci kterého se dozvíte, jak probíhá tavba a foukání skla. 

Více informací

Muzejní noc

  31.5.

Tradiční Muzejní noc je připravena ve skautském stylu, těšit se můžete nejen na zahájení výstavy „100 let skautingu v Havlíčkově Brodě“, ale čeká vás plno aktivit včetně oblíbeného opékání buřtů.

Více informací

Muzejní noc skautskou stezkou

  31.5.

Slavnostní zahájení výstavy 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě spojené se skautským programem muzejní noci pro veřejnost a dětské návštěvníky (prohlídka, hry).

Více informací

Procházka po brodských továrnách II.

  18.5.

Zúčastněte se pokračování procházky po brodských továrnách s historickým výkladem historika Michala Kampa.

Více informací

Jom ha šoa – Veřejné čtení jmen obětí holocaustu

  2.5.

Zapojte se do 4. ročníku připomínky obětí holocaustu v Havlíčkově Brodě Jom ha šoa, který pořádáme ve spolupráci s Institutem Terezínské iniciativy.

Více informací

Přednáška o brodských hradbách

  30.4.

Pro velký zájem Vás zveme na opakování přednášky o někdejším opevnění Havlíčkova Brodu. Řeč bude o místech dochovaných i zmizelých a také si budeme povídat o vzniku, funkci i postupném zanikání brodských hradeb a bašt.

Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!

Partneři