Archiv

Sklářská pec 2021

  27.8. - 29.8.

Skláři Vysočiny z. s. a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si pro vás připravili na poslední prázdninový víkend tavbu v replice středověké pece ve Vlkovsku.

Více informací

Creaks: umění ve hře

  4.6. - 22.8.

Ve dnech 4. 6. až 22. 8. 2021 Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod ve spolupráci s Janem Chlupem, Radimem Jurdou a studiem Amanita Design připravilo výstavu Creaks: umění ve hře. Celosvětově úspěšná počítačová hra Creaks, kde se postava studenta dostává do tajuplných a neznámých míst za stěnou svého pokoje, je založena na psychologickém jevu zvaném pareidolie. Právě bujná fantazie a představivost tvůrčí dvojice Jan Chlup a Radim Jurda je hlavním obsahem výstavy v Havlíčkově domě.

Více informací

Noc v muzeu

  28.5.

Srdečně Vás zveme na letošní muzejní noc! Budete moci absolvovat komentovanou prohlídku našeho města, poznávací kvíz a prozkoumat skutečné archeologické artefakty z minulosti. Srdečně se na Vás těší celý muzejní tým.

Více informací

PŘIPOMÍNKA OBĚTÍ HOLOCAUSTU – JOM HA ŠOA

  8.4.

Na 8. duben 2021 připadá letošní připomínka obětí holocaustu zvaná Jom ha šoa. Havlíčkův Brod se od roku 2016 účastní této akce, bohužel letos již podruhé nikoli ve formě veřejného čtení jmen na havlíčkobrodském náměstí, ale pouze virtuálně.

Více informací

Mizející město

  1.4. - 30.5.

Výstava pohlednic Havlíčkobrodska ze sbírky Bohumíra Špačka.

Více informací

ELEMENT SKLO – Sklářství na Vysočině

  1.4. - 31.8.

Výstavy k dějinám sklářství a současné sklářské tvorbě či chystané sklářské sympozium. Vše pro milovníky skla najdete na webu SKLO NA VYSOČINĚ.

Více informací

Návrat do Budoucnosti

  17.9.

Dne 17.9. 2020 pro Vás chystáme procházku parkem Budoucnost s historickým výkladem Mgr. Michala Kampa, ředitele Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod.

Více informací

Středa ve městě

  26.8.

Pojďte s námi poznávat naše město, jak ho možná neznáte. Pověsti známé i méně známé, skutečné události, ze kterých vycházejí, něco málo z historie města, hry a tvůrčí činnost.

Více informací

3x Doležal

  9.9. - 8.10.

Zveme Vás na výstavu 3x Doležal. Představí se vám tři generace umělců a řemeslníků.

Více informací

Středa v Egyptě

  22.7. - 31.12.

Pojďte s námi poznávat starověký Egypt formou her a krátkých přednášek a získejte nové kamarády s podobnými zájmy.

Více informací

Ze zahrad našich babiček

  24.7. - 1.12.

Pátek 24. – neděle 26. července Od pátku 24. do neděle 26. července provoní naši výstavu Bejvávalo, bejvávalo dobře oblíbené květiny českých zahrádek. Přijďte se potěšit jejich pomíjivou krásou v poklidné venkovské atmosféře přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Více informací

Kváskové pečení podle našich předků

  23.6.

přednáška s praktickými radami a ochutnávkou Úterý 23.6.2020 17:00 Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Více informací

Jom ha-Šoa

  21.4.

…je maraton čtení jmen a stručných osudů žen, dětí a mužů, kteří byli zavražděni během druhé světové války kvůli svému židovskému nebo romskému původu.

Více informací

Příměstské tábory / Prázdniny s muzeem

  7.7. - 14.8.

Pojďte s námi objevovat město Havlíčkův Brod a jeho okolí. Pro děti je připraven bohatý vzdělávací i zábavný program. Společně strávíme chvíle plné dobrodružství, her a poznání. (OBSAZENO)

Více informací

Velikonoční výlet s muzeem

  9.4.

Vydáme se poznávat přírodní krásy v okolí Ždírce nad Doubravou, kde touto dobou kvetou bledule jarní a další vzácné rostliny.

Více informací

Dinosauři z Česka

  20.2.

Zkameněliny velkých druhohorních plazů ale byly objeveny i na našem území a jeden „náš“ dinosaurus už má dokonce i své vědecké jméno. O všech těchto zajímavých objevech bude pojednávat přednáška Mgr. Vladimíra Sochy.

Více informací

Bejvávalo, bejvávalo dobře aneb vesnický život na přelomu 19. a 20. století Výstava etnografické sbírky Dušana Naňáka

  15.5. - 30.8.

Národopisná výstava o každodenním životě na Německobrodsku na přelomu 19. a 20. století. Vystavené předměty pochází ze sbírky nadšeného sběratele Dušana Naňáka. Výstava přiblíží každodenní život obyvatel našeho regionu, jejich řemesla, stejně tak významné církevní i světské svátky a jiné důležité životní momenty.

Více informací

Procházet temným lesem – obrazy / kresby / fotografie

  3.12. - 28.3.

Výstava dvou malířů a fotografa z rodiny Škrabánků bude současně instalována v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Více informací

Dráteníkův rok

  9.9. - 11.10.

Výstava prací členů Cechu česko-moravských uměleckých dráteníků. Odrátované hrnky, hrnečky, misky, talíře, drátované šperky, ozdoby, postavičky lidské i zvířecí a mnoho dalšího.

Více informací

Výstava fotografií ZÁBLESKY INTIMITY

  17.1. - 1.3.

Výstava fotografií Martina Halamy je průřezem jeho volnou tvorbou za posledních deset let. Součástí výstavy budou také dřevěné sochy a plastiky Pavla Švandy.

Více informací

Ptáci ve městě a v jeho okolí

  13.11.

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vás zve na přednášku Ing. Václava Hlaváče. Nahlédneme do života ptáků, kteří žijí okolo nás, dozvíme se, co je ohrožuje a jak je chránit.

Více informací

Workshop animace se studenty z VOŠG Jihlava

  5.10. - 6.10.

V Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě můžete 5. a 6. října navštívit workshop animace pro děti i dospělé a to zcela zdarma.

Více informací

Mezi adorací a demolicí

  16.10.

Osudy vybraných děl českého výtvarného umění 50. až 80. let 20. století po roce 1989 na Havlíčkobrodsku. 16. 10. 2019 v 17:00 v Kavárně Ve Vile na Masarykově ulici v Havlíčkově Brodě. Vstupné dobrovolné.

Více informací

70 let SPŠS v Havlíčkově Brodě

  6.9. - 29.9.

Vernisáž proběhne v pátek 6. září 2019 od 17:00 hod. v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě (Havlíčkovo nám. 19, Havlíčkův Brod). Výstava k 70. výročí SPŠS představí historii a současnost školy, nejvýznamnější absolventy, výsledky činnosti a způsob vyučování od nejstarších dob až po současnost. Výstava potrvá od 6. 9. do 29. 9. 2019

Více informací

Tavba skla v replice středověké sklářské pece

  29.8.

Přijďte s námi strávit příjemné chvíle u funkční repliky středověké sklářské pece v Havlíčkově Brodě. Po oba dva dny bude pro Vás připraven bohatý program, v rámci kterého se dozvíte, jak probíhá tavba a foukání skla. 

Více informací

DOA – Dny Otevřených Ateliérů na Vysočině 2020

  3.10. - 4.10.

Tradiční víkendová akce, která se koná napříč celým krajem Vysočina. Návštěvníci mají šanci nahlédnou do tvůrčích prostor kolem 140 umělců a řemeslníků.

Více informací

Populárně o geologii Havlíčkobrodska

  20.6.

Zveme Vás na přednášku o geologii na Havlíčkobrodsku. Pokusíme se srozumitelnou formou vyložit, po čem v našem kraji chodíme, jak to vše vzniklo a kde se v zemi vzalo stříbro.

Více informací

Přednáška o brodských hradbách

  30.4.

Pro velký zájem Vás zveme na opakování přednášky o někdejším opevnění Havlíčkova Brodu. Řeč bude o místech dochovaných i zmizelých a také si budeme povídat o vzniku, funkci i postupném zanikání brodských hradeb a bašt.

Více informací

30. výročí sametové revoluce

  16.11.

Na 30. výročí sametové revoluce připravujeme několik připomínek tehdejších událostí. Rádi bychom oživili paměť nedávnou a obeznámili mladou generaci s významem tehdejší překotné doby.

Více informací


Jom ha šoa – Veřejné čtení jmen obětí holocaustu

  2.5.

Zapojte se do 4. ročníku připomínky obětí holocaustu v Havlíčkově Brodě Jom ha šoa, který pořádáme ve spolupráci s Institutem Terezínské iniciativy.

Více informací

Procházka po brodských továrnách II.

  18.5.

Zúčastněte se pokračování procházky po brodských továrnách s historickým výkladem historika Michala Kampa.

Více informací

Vycházka po brodských hradbách

  13.4.

Komentovaná vycházka po někdejším opevnění Havlíčkova Brodu, která zahrnuje i návštěvu Štáflovy bašty. V závěru bude probíhat diskuze nad historickými fotografiemi.

Více informací

Osudový březen 1939

  14.3.

Přednáška v podání Mgr. ALeny Jindrové. Dozvíte se o průběhu okupace na Havlíčkobrodsku, o nepokojích v jihlavsko-štockém ostrově, o formování domácího a zahraničního odboje anebo též o roli brodského rodáka a poradce prezidenta Háchy Josefa Klimenta.

Více informací

Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu

  11.10. - 12.1.

Výstava Otto Fraus je vzpomínkou na pozapomenutého fotografa, jehož ateliér se v Havlíčkově Brodě nacházel za první republiky. K vidění budou unikátní dosud nezveřejněné fotografie z regionu.

Více informací

Štáflova bašta a brodské hradby / komentovaná prohlídka

  14.2.

Muzeum Vysočiny zve veškerou veřejnost na komentovanou prohlídku Štáflovy bašty a městského opevnění.

Více informací

100 let skautingu v Havlíčkově Brodě

  31.5. - 1.9.

Výstava ke stému výročí brodského skautingu vás provede historií a zapojí vás do skautských tradic a dovedností.

Více informací

100 let republiky

  7.9. - 17.2.

V Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod stále probíhá výstava „100 let republiky a osmičková výročí 1918–1938–1948–1968“, a potrvá do 17. února 2019.

Více informací

Dvořákovy vylomeniny

  27.2. - 18.5.

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod uspořádá ve dnech 27. února až 18. května 2019 výstavu havlíčkobrodského sochaře Radomíra Dvořáka, nazvanou „Dvořákovy vylomeniny“.

Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!