Muzeum dětem

21.10.

21. 10. 2022 od 16.00
Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října – stínové divadlo s tvořivou dílnou
(vhodné pro děti od 3 do 10 let)
S námi se ve tmě bát určitě nebudete, protože právě díky ní budete moci spatřit kontrastní projekci, respektive stínohru jedné z méně známých pohádek O pejskovi a kočičce. V druhé části programu si vyrobíme papírovou loutku pejska či kočičky s praporkem. Tak neváhejte a svátek 28. října pojďte oslavit s námi!
Délka programu 60 min. Cena: 30,-/os.

11. 11. 2022 od 16.00
Menšiny menším (vhodné pro děti od 3 do 10 let)
Program navazuje na výstavu Národnostní menšiny na Havlíčkobrodsku a jejich svátky a seznámí děti se základními informacemi a zajímavostmi o vietnamských, mongolských a ukrajinských menšinách. Společně se také dozvíme, jaké mají tyto menšiny vánoční a novoroční tradice. V druhé polovině programu čeká na děti kreativní dílna, vyrobíme si koláž, kde pomocí obrázků a jednoduchých textů či symbolů zachytíme své nabyté dojmy z jednotlivých kultur. Součástí programu je i prohlídka výstavy a možnost vyzkoušet si další poznávací aktivity.
Délka programu 60 min. Cena: 30,-/os.

16. 12. 2022 od 16.00
Zajíc a vánoční hvězda – stínové divadlo (vhodné pro děti od 3 do 10 let)
Zvířátka v lese se připravují na Vánoce, ale co když vše nejde, jak má, a sháníte něco na poslední chvíli? Přijďte s dětmi shlédnout stínové divadlo a zažijte krátké vánoční dobrodružství jednoho zajíčka a jeho přátel. V druhé části programu si vyrobíme vánoční hvězdu z papíru.
Délka programu 60 minut. Cena: 30,-/os.

Rezervaci místa na programu proveďte na edukator@muzeumhb.cz, nebo na tel: 569 429 151 (Vendula Marková)

← Zpět na přehled