Objevujte

Replika středověké hrnčířské pece v lokalitě Vlkovsko

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Katedra UNESCO pro muzeologii a světové dědictví na Masarykově univerzitě s podporou Města Havlíčkův Brod začnou v květnu se stavbou repliky středověké hrnčířské pece v lokalitě Vlkovsko, v blízkosti repliky středověké sklářské pece.

Více informací

Haškovy oslavy

Oslavy k výročí 100 let od smrti Jaroslava Haška.

Více informací

SKLÁŘSKÁ TRADICE NEZNÁ HRANIC / DIE GLASSMACHERTRADITION KENNT KEINE GRENZEN

Jednoroční projekt se točí především kolem sklářských pecí a kolem nadšení sklářů, historiků, archeologů i amatérů, kteří si obrovsky cení práce našich předků a snaží se svojí prací navázat na tradice rukodělné práce, která se po mnoho staletí v minulosti předávala z generace na generaci a bez ohledu na hranice států. / Das Projekt konzentriert sich auf die Popularisierung der Handwerke und die Vorstellung der Handwerksarbeit der breiten Öffentlichkeit.

Více informací

Zajímavosti o historii regionu

Zajímavosti o historii regionu a muzejních exponátech. Texty Dušana Naňáka publikované pravidelně na muzejních sociálních sítích.

Více informací


Život Zdenky Havlíčkové

Zdenka Havlíčková nebyla spisovatelkou, nebyla umělkyní, nebyla bojovnicí za práva žen, a přece je v národě českém osobností tak význačnou, jak málo která jiná. Stačilo, že byla dcerou Karla Havlíčka a že tragický odchod jejích rodičů vytvořil tragiku jejího života.

Více informací

Město Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod je největším městem v české části kraje Vysočina. Rozhodujícím momentem, který z venkovského městečka udělal důležité průmyslové centrum Vysočiny, byla výstavba železnice rakouské severozápadní dráhy a brodského nádraží. Tehdejší Německý, dnešní Havlíčkův Brod, se tak stal dopravním centrem Vysočiny.

Více informací

Karel Havlíček Borovský

Zakladatel politického novinářství, spisovatel a básník. Myslitel evropského typu, zastánce politického a ekonomického liberalismu. Svojí básnickou tvorbou výrazně ovlivnil vývoj české satiry.

Více informací

Sborník Havlíčkobrodsko

Nultý ročník vyšel v roce 1971 a byl vydán k 150. výročí narození Karla Havlíčka Borovského, pravidelně vychází až od roku 1989. Obsahuje články pestrých témat, týkajících se našeho města na Vysočině i jeho bezprostředního a širšího okolí.

Více informací

Významné osobnosti Havlíčkobrodska

Dovolte nám, abychom Vám představili některé významné osobnosti Havlíčkova Brodu a okolí. Náš region se může pyšnit hned několika velmi známými jmény zdejších rodáků a obyvatel.

Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!