Programy

Celá nabídka pro školy ke stažení

Stáhněte si celou nabídku přednášek a edukačních programů pro rok 2023/2024.

Více informací

Přednášky

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si pro Vás připravilo přednášky týkající se našeho regionu. V případě zájmu pro Vás můžeme připravit přednášku či besedu na dohodnutý termín a upravit téma dle vašeho přání. Naši historici mohou přijít se svou přednáškou i přímo k Vám.

Více informací

Havlíček a fake news

Hlavním cílem edukačního programu je ukázat studentům rozdíl v práci žurnalisty 19. a 21. století a ve vyhledávání či ověřování informací. Nedílnou součástí bude snaha poukázat na situaci kolem „fake news“ nejen v dnešní době s apelem na potřebu kritiky informací.

Více informací

SPOZAŽIVOTA I. – edukační program k výstavě

Edukační program navazuje na výstavu Spolek základ života a seznámí děti s činností spolků v Německém Brodě, které významným způsobem ovlivňovaly kulturní dění a naši společnost na přelomu 19. a 20. století. Zaměření: MŠ, 1. st. ZŠ. Délka programu: 60 min. RVP: Člověk a společnost. Cena: 30Kč/žák

Více informací

SPOZAŽIVOTA II. – edukační program k výstavě

Edukační program navazuje na výstavu Spolek základ života, která se věnuje spolkové činnosti na přelomu 19. a 20. století v Německém Brodě. Zaměření: 2. st. ZŠ, SŠ. Délka programu: 60 min. RVP: Člověk a společnost. Cena: 30Kč/žák.

Více informací

Vánoce v muzeu

Edukační program Vánoce v muzeu bude ve znamení starých tradic a výzdoby. Na děti čeká povídání o vánočních tradicích a zvycích z našeho okolí.

Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!