Programy

MIZPAH – beseda s umělcem v anglickém jazyce

Nabízíme vám besedu v anglickém jazyce s mezinárodním umělcem Heshamem Malikem, který vystavuje své obrazy v našem muzeu do 3. března 2024. Jeho školní programy jsou srdeční záležitostí, které již několik let vytváří s nadšením a s touhou vnést smíření mezi lidi. Je možné si vybrat ze dvou nabízených programů.

Více informací

Celá nabídka pro školy ke stažení (pdf)

Stáhněte si celou nabídku přednášek a edukačních programů na 2. pololetí pro rok 2023/2024.

Více informací

MIZPAH

Edukační program navazuje na právě probíhající výstavu obrazů mezinárodního umělce Heshama Malika na židovské téma. Se staršími žáky se vydáme na cestu poznání židovské kultury a zaměříme se na příběhy židovských rodin z Německého Brodu. Mladší žáky seznámíme s židovským svátkem Purim, který patří mezi nejradostnější události této komunity.

Více informací

Velikonoce v muzeu

Edukační program na téma Velikonoce, tak jak je slavili naši předkové. Na děti čeká povídání o tradicích a velikonoční symbolice. Tento rok se zaměříme na techniku zdobení horkým voskem.

Více informací

Přednášky

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si pro Vás připravilo přednášky týkající se našeho regionu. V případě zájmu pro Vás můžeme připravit přednášku či besedu na dohodnutý termín a upravit téma dle vašeho přání. Naši historici mohou přijít se svou přednáškou i přímo k Vám.

Více informací

Havlíček a fake news

Hlavním cílem edukačního programu je ukázat studentům rozdíl v práci žurnalisty 19. a 21. století a ve vyhledávání či ověřování informací. Nedílnou součástí bude snaha poukázat na situaci kolem „fake news“ nejen v dnešní době s apelem na potřebu kritiky informací.

Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!