Harmonogram

Termín Akce Informace
11.10. - 10.1. Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu
Výstava Otto Fraus je vzpomínkou na pozapomenutého fotografa, jehož ateliér se v Havlíčkově Brodě nacházel za první republiky. K vidění budou unikátní dosud nezveřejněné fotografie z regionu.
Více informací
16.11. 30. výročí sametové revoluce
Na 30. výročí sametové revoluce připravujeme několik připomínek tehdejších událostí. Rádi bychom oživili paměť nedávnou a obeznámili mladou generaci s významem tehdejší překotné doby.
Více informací
1.10. - 7.10. Houby
Mykologický spolek a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě Vás zvou na tradiční podzimní výstavu hub. Uskuteční se v přízemí Havlíčkova domu. Termín bude ještě upřesněn.
Více informací
5.10. - 6.10. DOA – Dny Otevřených Ateliérů 2019
Tradiční víkendová akce, která se koná napříč celým krajem Vysočina. Návštěvníci mají šanci nahlédnou do tvůrčích prostor  kolem 150 umělců a řemeslníků.
Více informací
6.9. - 29.9. 70 let SPŠS v Havlíčkově Brodě
Výstava k 70. výročí SPŠS představí historii a současnost školy, nejvýznamnější absolventy, výsledky činnosti a způsob vyučování od nejstarších dob až po současnost.
Více informací
31.5. - 1.9. 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě
Výstava ke stému výročí brodského skautingu vás provede historií a zapojí vás do skautských tradic a dovedností.
Více informací
31.8. Tavba skla v replice středověké sklářské pece
Přijďte s námi strávit příjemné chvíle u funkční repliky středověké sklářské pece v Havlíčkově Brodě. Po oba dva dny bude pro Vás připraven bohatý program, v rámci kterého se dozvíte, jak probíhá tavba a foukání skla. 
Více informací
27.6. - 28.8. Archeologie na hranicích
Výstava bude prezentovat návštěvníkům archeologické výzkumy z oblasti českomoravské vrchoviny a s ní sousedících regionů jižních Čech, Moravy a Dolního Rakouska. Cílem výstavy je poukázat na bohatou společnou historii těchto území.
Více informací
31.5. Muzejní noc
Tradiční Muzejní noc je připravena ve skautském stylu, těšit se můžete nejen na zahájení výstavy „100 let skautingu v Havlíčkově Brodě“, ale čeká vás plno aktivit včetně oblíbeného opékání buřtů.
Více informací
31.5. Muzejní noc skautskou stezkou
Slavnostní zahájení výstavy 100 let skautingu v Havlíčkově Brodě spojené se skautským programem muzejní noci pro veřejnost a dětské návštěvníky (prohlídka, hry).
Více informací
27.2. - 18.5. Dvořákovy vylomeniny
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod uspořádá ve dnech 27. února až 18. května 2019 výstavu havlíčkobrodského sochaře Radomíra Dvořáka, nazvanou „Dvořákovy vylomeniny“.
Více informací
18.5. Procházka po brodských továrnách II.
Zúčastněte se pokračování procházky po brodských továrnách s historickým výkladem historika Michala Kampa.
Více informací
2.5. Jom ha šoa – Veřejné čtení jmen obětí holocaustu
Zapojte se do 4. ročníku připomínky obětí holocaustu v Havlíčkově Brodě Jom ha šoa, který pořádáme ve spolupráci s Institutem Terezínské iniciativy.
Více informací
30.4. Přednáška o brodských hradbách
Pro velký zájem Vás zveme na opakování přednášky o někdejším opevnění Havlíčkova Brodu. Řeč bude o místech dochovaných i zmizelých a také si budeme povídat o vzniku, funkci i postupném zanikání brodských hradeb a bašt.
Více informací

Nenechte si nic ujít

Máte-li zájem dostávat emailové pozvánky na akce pořádané muzeem (případně výzvy ke spolupráci) přihlašte se k odběru. Více o ochraně osobních údajů naleznete zde.

Sledujte nás!

Partneři