Edukačních programy – školy a skupiny

1.10. - 30.7.

Nabídka edukačních programů pro 1. pololetí  2022/2023

Tato nabídka je určena větším skupinám, respektive školám, domškolákům, lesním klubům atd.
V případě zájmu o program pro jednotlivce navštivte sekci pro děti zde.

17. 10. – 21. 10. 2022
Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října – stínové divadlo s tvořivou dílnou
(MŠ, ZŠ 1. stupeň)
S námi se ve tmě bát určitě nebudete, protože právě díky ní budete moci spatřit kontrastní projekci, respektive stínohru jedné z méně známých pohádek O pejskovi a kočičce. V druhé části programu si vyrobíme papírovou loutku pejska či kočičky s praporkem. Tak neváhejte a svátek 28. října pojďte oslavit s námi!
Délka programu 60 min. Cena: 30,-/os.

24. 10. – 15. 1. 2023
Národnostní menšiny na Havlíčkobrodsku a jejich svátky
Program představí žákům vánoční a novoroční zvyky našich spoluobčanů pocházejících z Mongolska, Vietnamu a Ukrajiny. Žáci se formou různých aktivit a úkolů seznámí i s dalšími informacemi a zajímavostmi těchto tří kultur. V rámci výstavy si budete moci prohlédnout sváteční oděvy a výzdobu, poslechnout tradiční hudbu a nahlédnout do tajů jazyků a písma.

Menšiny menším (MŠ, 1. st. ZŠ)
V rámci edukačního programu se seznámíme se základními informacemi a zajímavostmi o vietnamských, mongolských a ukrajinských menšinách. Společně se také dozvíme, jaké mají tyto menšiny vánoční a novoroční tradice. V druhé polovině programu čeká na děti kreativní dílna, vyrobíme si koláž, kde pomocí obrázků a jednoduchých textů či symbolů zachytíme své nabyté dojmy z jednotlivých kultur. Součástí programu je i prohlídka výstavy a možnost vyzkoušet si další poznávací aktivity.
Délka programu 60 min. Cena: 30,-/os.

Menšiny větším (2. st. ZŠ, SŠ)
Pro starší žáky bude připravena krátká komentovaná prohlídka výstavou. Další část programu bude věnovaná bližšímu poznání prezentovaných menšin. Studenti budou pracovat ve skupinách s textovým a obrazovým materiálem. Seznámí se se základními informacemi a zajímavostmi o konkrétní menšině. Jaké jsou životní podmínky na Ukrajině, v Mongolsku či Vietnamu? I to bude tématem našeho programu, který nám pomůže pochopit důvody migrace těchto menšin do České republiky. Kromě srovnávání životních podmínek nás bude čekat i téma komunikace, kdy se zaměříme na skrytá úskalí v komunikaci příslušníků dvou různých kultur. Skrze konkrétní životní příběh se spolu vžijeme do nelehké situace člověka, který se rozhodl žít v cizí zemi a poznáme, jak krátkozraké je soudit člověka podle vzhledu a sociálního statusu.
Délka programu 60 minut. Cena: 30,-/os.

12. 12. – 22. 12
Zajíc a vánoční hvězda – stínové divadlo (MŠ, 1. st. ZŠ)
Zvířátka v lese se připravují na Vánoce, ale co když vše nejde, jak má, a sháníte něco na poslední chvíli? Přijďte s dětmi shlédnout stínové divadlo a zažijte krátké vánoční dobrodružství jednoho zajíčka a jeho přátel. V druhé části programu si vyrobíme vánoční hvězdu z papíru.
Délka programu 60 minut. Cena: 30,-/os.

3. 1. – 2. 7. Jaroslav Hašek (MŠ, 1. a 2. st. ZŠ, SŠ)
Program připomene osobnost Jaroslava Haška v rámci výročí 100 let od jeho smrti. Cena: 30,-/os.

← Zpět na přehled