Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu

Výstava připomene spletitý osud Otakara Frause, rodáka z Litohoře, který prošel prvoválečným bojištěm v Itálii a poté na Slovensku. Usadil se poté v Duchcově, ale odtud musel na podzim 1938 uprchnout do okleštěného Československa, konkrétně do Havlíčkova Brodu. Jako profesionální fotograf měl vždy po ruce fotoaparát a zvěčňoval dějinné momenty, kterých se neplánovaně zúčastnil. Díky němu se zachovaly unikátní snímky okupace roku 1939, osvobození roku 1945, českých slavností v německém Duchcově, vojenských cvičení éry Československa, atd. Krom těchto fotografií bude výstava doplněná osobními předměty z pozůstalosti Otakara Frause, který byl též společensky velmi aktivním mužem.

Výstavu pořádá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v prostorách Havlíčkova domu ve dnech 11. 10. 2019 (vernisáž od 17.00) až 12. 1. 2020.