Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2023 – open call

17.4. - 15.6.

V letošním roce se uskuteční již 13. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině, který proběhne 7. – 8. 10. 2023. Zapojte se i Vy do tradiční slavnosti umění v našem kraji.

Kdo se může do akce zapojit?

Akce se může zúčastnit jakýkoliv umělec, který působí v Kraji Vysočina. Může se zapojit i umělec, který na území kraje nebydlí – musí však na území kraje umělecky působit.

Zapojit se může profesionál, amatér, umělecká škola, umělecký kroužek, sdružení umělců, galerie – zkrátka kdokoliv, kdo tvoří a přispívá okolí uměním.

Co akce obnáší?

Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou podzimní slavností umění, která má v našem kraji tradici již od roku 2010. Brány do svého tvůrčího zázemí otevírají nejrůznější umělci z celého Kraje Vysočina. Malíři, sochaři, grafici, keramici, kováři, šperkaři, oděvní výtvarníci a další umožní návštěvníkům dozvědět se něco více o své tvorbě a někteří je do ní i rádi zapojí.

Jakým způsobem umělec svůj ateliér, dílnu či umělecká díla představí je čistě na něm. Pokud například ateliér nemá, či není dispozičně zařízení pro tuto akci, rádi mu pomůžeme se zajištěním jiného prostoru (např. galerie v daném místě, či spojení s jiným umělcem).

Propagaci akce zajišťuje organizátor – Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Jedná se o plakáty akce, propagační vlajky a především o katalog, který obsahuje seznam všech zapojených umělců, včetně map a dalších informací, které slouží návštěvníků pro lepší orientaci během akce. Akce je pro návštěvníky i ateliéristy zdarma.

Jak se registrovat?

Pokud se chcete do akce zapojit stačí podat přihlášku. Můžete ji podat online na tomto odkaze (https://forms.gle/51aHmWRrM2EsubCHA) případně vyplnit wordovou přihlášku, kterou naleznete na našem webu (https://doavysocina.cz/) a vyplněnou ji zašlete na náš e-mail (doa@muzeumhb.cz) nebo vytištěnou doručíte na adresu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 19, Havlíčkův Brod, 580 01.

Jak se dozvím, že jsem registrován?

Organizátoři akce Vaši přihlášku potvrdí a začnou s Vámi komunikovat ohledně dalších kroků, které je nutné před akcí udělat (např. doručení propagačních materiálů).

Na koho se v případě potřeby obrátit?

Organizátorem akce je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace.

Koordinátor Dnů otevřených ateliérů na Vysočině 2023

Filip Prokop
605 045 882
doa@muzeumhb.cz

Asistentka koordinátora

Vendula Marková
739 582 775
edukator@muzeumhb.cz

Více informací naleznete na našem webu (doavysocina.cz) a sociálních sítích (facebook.com/doavysocina), (instagram.com/doa_vysocina).

 

← Zpět na přehled