Jom ha-Šoa

21.4.

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – letos poprvé virtuálně

Tématem 15. ročníku akce  Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha šoa je identita – našich měst a obcí, komunit i nás samých, vše co ji tvoří a ovlivňuje.

Protože naši současnou identitu ovlivňuje dosud nepoznaná situace a změny s ní související, museli jsme  z důvodu všech opatření souvisejících s epidemií COVID-19 (koronavirus) přistoupit k tomu, že letošní Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – Jom ha-šoa 2020, neproběhne v reálném veřejném prostoru na náměstí ve 28 městech, které se k letošnímu ročníku připojili.

Datum zůstává: 21. dubna 2020 bude všem zájemcům zpřístupněna internetová stránka, na kterou se formou videokonference bude moci připojit každý, kdo bude chtít jména obětí přečíst on-line v reálném čase, a to v časovém rozmezí od 14.00 do 17.00. Abychom byli schopni zajistit plynulost čtení, je potřeba se předem registrovat na e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Každý přihlášený obdrží podrobné instrukce, jak postupovat.

Druhou možností je se celý den ke čtení jmen připojit prostřednictvím sociálních sítí. Nahrajte video, na němž přečtete jména, a nasdílejte jej na naši facebookovou stránku www.facebook.com/jomhasoa nebo na sociální sítě s hastagem  #ctunajomhasoa.

Můžete také nahrát video nebo audio a poslat nám ho prostřednictvím e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Příspěvky upravíme a nasdílíme sami.

Společně se tak všichni spojíme a opět i přes nepříznivé podmínky si připomeneme ty, kteří se stali obětmi nacistické rasové ideologie za druhé světové války.

Další podrobnosti najdete na našich stránkách www.terezinstudies.cz nebo na našem facebooku Institut Terezínské iniciativy.

Eliška Waageová, koordinátorka, Institut Terezínské iniciaitivy

← Zpět na přehled