Brodské muzeum slaví 150 let

Muzea uchovávají ve svých sbírkách paměť na dávno minulé časy. V letošním roce se u příležitosti 150 let od vzniku havlíčkobrodského muzea naskytla příležitost zavzpomínat i na samotnou instituci a muzejníky, kteří se právě o tuto paměť pro budoucí generace v minulosti starali. Jak muzeum v Havlíčkově Brodě vzniklo, jak se proměňovalo na pozadí velkých dějin a kdo stál za jeho fungováním? Na co lze vzpomínat právě v souvislosti s brodským muzeem? To se můžete dozvědět dne 8. června od 17:00 v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod. Čeká vás přednáška o historii instituce, o muzejnících a sbírkových předmětech. Součástí celé akce bude i dvoudenní víkendová výstava předmětů, které se staly součástí sbírek během pohnutých časů 20. století a které běžně neuvidíte. A můžete se těšit i na drobné občerstvení – bábovku podle receptu muzejníka a historika Františka Petra.