Dny otevřených ateliérů na Vysočině – 2. a 3. 10. 2021

Dny otevřených ateliérů patří k již osvědčeným kulturním akcím, vyhledávaným a oblíbeným širokou veřejností. Letošní 11. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se uskuteční první říjnový víkend, ve dnech 2. a 3. října. Jeho Slavnostní zahájení, určené především pro samotné umělce, výtvarníky a řemeslníky, kteří se ke Dnům otevřených ateliérů hlásí, probíhá vždy o něco dříve. V letošním roce připadlo na úterý 7. září a konalo se v prostorách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. I přes přetrvávající protiepidemická opatření se ho zúčastnilo na třicet ateliéristů.

KATALOG SE SEZNAMEM ATELIÉRŮ ZDE

Tématem 11. ročníku DOA 2021 v Kraji Vysočina je „křehké umění“, „křehkost“ v sobě zahrnuje i křehkost základních hodnot našeho života, zdraví a rodiny. Katalog DOA 2021 je mimo jiné k dispozici ke stažení na webových stránkách www.vysocina-kultura.cz. Obsahuje seznam téměř 120 přihlášených účastníků, mapu a termíny zpřístupnění jednotlivých ateliérů. AKTUALNÍ INFORMACE O ATELIÉRISTECH NAJDETE ZDE.

Organizátorem Dnů otevřených ateliérů na Vysočině je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod za podpory a mimořádného příspěvku zřizovatele Kraje Vysočina.

Bližší informace poskytne Ondřej Neubauer, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, koordinátor Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina, tel.: 569 429 151, 737 451 928, e-mail: doa@muzeumhb.cz.

Dny otevřených ateliérů nejsou jen záležitostí Kraje Vysočina, probíhají i v partnerských regionech, v kraji Jihočeském, Jihomoravském a ve spolkové zemi Dolní Rakousko, kde jsou pořádány již od roku 2003. Termínově na sebe navazují a možnost nahlédnout do tvůrčího zázemí umělců, výtvarníků, řemeslníků, ale v Kraji Vysočina třeba i uměleckých škol, se tak pro všechny příznivce Dnů otevřených ateliérů rozšiřuje na čtyři po sobě jdoucí víkendy.