PŘIPOMÍNKA OBĚTÍ HOLOCAUSTU – JOM HA ŠOA

Na 8. duben 2021 připadá letošní připomínka obětí holocaustu zvaná Jom ha šoa. Havlíčkův Brod se od roku 2016 účastní této akce, bohužel letos již podruhé nikoli ve formě veřejného čtení jmen na havlíčkobrodském náměstí, ale pouze virtuálně. Bližší informace naleznete v přiložené zprávě. Je pro nás důležité, abychom na tento den nezapomínali. Není nutné se zapojovat přes elektronická média. Důležitější je věnovat v tento den několik minut přemítání o tom, co se před více jak půl stoletím stalo u nás v Evropě a jaké byly postoje politiků i obyčejných lidí vůči bezpráví a rasismu. Při této příležitosti je možné shlédnout příspěvek na YouTube kanálu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, který se věnuje holocaustu a vzpomíná historii havlíčkobrodské rodiny Stiassných. Doufáme, že příští rok bude možné již vzpomínku uskutečnit veřejně. Děkujeme za vaši podporu!

CELÁ TISKOVÁ ZPRÁVA ZDE

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod