Zajímavosti

Město Havlíčkův brod

Havlíčkův Brod je největším městem v české části kraje Vysočina. Rozhodujícím momentem, který z venkovského městečka udělal důležité průmyslové centrum Vysočiny, byla výstavba železnice rakouské severozápadní dráhy a brodského nádraží.
Celý článek…

Regionální historie

Chtěli byste se dozvědět zajímavé informace o Havlíčkobrodsku? Pak si nenechte ujít celou tuto sekci našeho webu. V následujícím textu se věnujeme celému regionu Havlíčkobrodsko z různých pohledů. Doufáme, že zde každý zájemce nalezne zajímavá místa, která jej zaujmou. Pokud byste měli nějaké nápady, návrhy či připomínky, neváhejte a kontaktujte nás.

Karel Havlíček Borovský

Zakladatel politického novinářství, spisovatel a básník. Myslitel evropského typu, zastánce politického a ekonomického liberalismu. Svojí básnickou tvorbou výrazně ovlivnil vývoj české satiry. Statečným zápasem s rakouským absolutismem i tragickým osudem se stal symbolem boje proti útlaku, věrnosti ideálům demokracie a svobody.
Celý článek…

Rozhovory s pamětníky

Naše muzeum se zabývá orální historií – zachycováním výpovědí pamětníků, které se týkají důležitých historických událostí v našem regionu. Podařilo se nám zachytit výpovědi, jež se týkají dějin 2. světové války a perzekuce za doby komunismu po roce 1948. Výpovědi jsou uloženy v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod. Jsou k dispozici k badatelským účelům – v podobě video či audio záznamu anebo v přepisu. Mohou být také využívány pro vzdělávací účely. Účelem muzea je zachovat tyto paměti pro další generace.

Turistické zajímavosti na Havlíčkobrodsku

Havlíčkobrodsko má své nezaměnitelné turistické zajímavosti, které by neměly uniknout žádnému milovníkovi turistiky či cykloturistiky. Ujistěte se, jestli jste nezapomněli navštívit některé z krásných koutů tohoto regionu.